Przejdź do treści strony
Czcionka
Kontrast

„PROJEKT KARIERA- zaplanuj swoją drogę zawodową od podstaw”-podsumowanie

06 lutego 2024

Styczeń to w Punkcie Rozwoju Kariery miesiąc poświęcony realizacji projektu spotkań informacyjnych pn. „PROJEKT KARIERA- zaplanuj swoją drogę zawodową od podstaw”.  Z tej okazji odwiedzili nas uczniowie ostatnich klas szkół ponadpodstawowych.

Spotkania oparte były przede wszystkim na doradztwie edukacyjnym i preorientacji zawodowej. Uczniowie poznali czynniki jakie powinni brać pod uwagę przy wyborze dalszej drogi kształcenia, dowiedzieli się jak prawidłowo ustalać cele zawodowe i co zrobić jeśli zrezygnują z dalszej edukacji na rzecz rynku pracy. Nasi doradcy zachęcali również młodzież do łączenia nauki z pracą, co ma istotny wpływ na kształtowanie się kluczowych dla rynku pracy kompetencji oraz właściwych postaw wobec przyszłej pracy.

Dziękujemy za zainteresowanie działalnością Punku Rozwoju Kariery, za wszystkie pytania i aktywny udział. Życzymy młodzieży samych dobrych decyzji i sukcesów w budowaniu przyszłej kariery zawodowej.

W spotkaniach informacyjnych wzięło udział sześć klas maturalnych z III Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Lesznie oraz Zespołu Szkół nr 4 im. Powstańców Wielkopolskich w Lesznie.

Dziękujemy za zaufanie i chęć współpracy oraz serdecznie zapraszamy zainteresowane szkoły do współpracy z urzędem.

Galeria wpisu

Powiększ zdjęcie:

Powiększ zdjęcie:

Ostatnie wpisy

Projekt pilotażowy pn. „Innowacyjność – rozwój – kompetencje/ Punkt doradztwa dla młodzieży” realizowany przez Powiatowy Urząd Pracy w Lesznie ze środków rezerwy Funduszu Pracy w ramach naboru na realizację projektów pilotażowych pn. „Czas na młodych – punkty doradztwa dla młodzieży.”

Wartość dofinansowania 1 171 182 zł
Całkowita wartość 1 171 182 zł

Regulamin dotyczący realizacji projektu pilotażowego znajduje się TUTAJ

Zobacz dokument informacyjny Ikona Strzałki Hiperłącza