Przejdź do treści strony
Czcionka
Kontrast

Projekt kariera- zaplanuj swoją drogę zawodową od podstaw

17 stycznia 2024

Nasi doradcy zawodowi podjęli współpracę z lokalnymi szkołami średnimi, w celu przygotowania uczniów do świadomego planowania ścieżki edukacyjno-zawodowej. Specjalnie dla młodzieży szkolnej opracowali program zajęć grupowych pn „Projekt kariera- zaplanuj swoją drogę zawodową od podstaw”. Spotkania realizowane są w sali konferencyjnej Punktu Rozwoju Kariery i koncentrują się wokół tematyki:

  • czynników (w tym pozazawodowych), które należy wziąć pod uwagę, aby podjąć dobrą decyzję, co do kontynuowania kształcenia lub poszukiwania pracy po ukończeniu szkoły,
  • opcji, jakie mają osoby, które nie uzyskają pozytywnego wyniku z egzaminu maturalnego, lub nie zdecydują się na aplikowanie na studia,
  • nowoczesnych metod poszukiwania pracy i przygotowywania dokumentów aplikacyjnych, konkurencyjnych na rynku pracy.

Podczas zajęć doradcy zawodowi prezentują także ofertę Punktu Rozwoju Kariery. Osoby młode mogą uzyskać w nim m.in.: pomoc doradcy zawodowego w planowaniu ścieżki edukacji i kariery, wsparcie psychologiczne w zakresie wzbudzania motywacji i rozwijania swoich mocnych stron, atrakcyjne oferty pracy i płatnych staży, a także informacje na temat dofinansowań na założenie własnej działalności gospodarczej.

W dniu dzisiejszym (16.01.2024r.) odbyły się pierwsze zajęcia grupowe pn. „Projekt kariera- zaplanuj swoją drogę zawodową od podstaw”. Wzięli w nich udział uczniowie jednej z klas maturalnych III Liceum Ogólnokształcącego w Lesznie. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji ze spotkania.

Galeria wpisu

Powiększ zdjęcie:

Ostatnie wpisy

Projekt pilotażowy pn. „Innowacyjność – rozwój – kompetencje/ Punkt doradztwa dla młodzieży” realizowany przez Powiatowy Urząd Pracy w Lesznie ze środków rezerwy Funduszu Pracy w ramach naboru na realizację projektów pilotażowych pn. „Czas na młodych – punkty doradztwa dla młodzieży.”

Wartość dofinansowania 1 171 182 zł
Całkowita wartość 1 171 182 zł

Regulamin dotyczący realizacji projektu pilotażowego znajduje się TUTAJ

Zobacz dokument informacyjny Ikona Strzałki Hiperłącza