Przejdź do treści strony
Czcionka
Kontrast

Jak dobrze przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej i zdobyć wymarzoną pracę?

09 listopada 2023

Rozmowa kwalifikacyjna to niewątpliwie najważniejszy etap rekrutacji. Niektórym pracodawcom wystarczy zaledwie 90 sekund żeby podjąć decyzję o tym czy kandydat zostanie zatrudniony czy nie.

 Jak zadbać o odpowiednie przygotowanie do rozmowy, tak aby zrobić dobre pierwsze wrażenie i zwiększyć swoje szanse w procesie rekrutacji?

Po pierwsze dowiedz się jak najwięcej o firmie do której aplikujesz- wiedza o tym czym zajmuje się dana firma, jaka jest jej historia i geneza powstania z pewnością będą dodatkowym atutem i wyrazem szacunku dla potencjalnego pracodawcy.

Po drugie, bądź punktualny. Sprawdź dokładnie gdzie znajduje się siedziba firmy i oszacuj czas jaki potrzebujesz, aby dotrzeć na rozmowę kwalifikacyjną, Na spotkanie przyjdź chwilę wcześniej, nigdy później. Pamiętaj, że punktualność i terminowość to cechy każdego profesjonalisty.

Na rozmowę zabierz ze sobą przygotowane dokumenty potwierdzające twoje kwalifikacje oraz doświadczenie zawodowe, poukładaj je tak, aby były od razu dostępne dla pracodawcy. Porządek
w dokumentach podkreśli Twoje zdolności organizacyjne.

Zadbaj o pozytywne nastawienie. Nic tak dobrze nie działa na drugiego człowieka jak uśmiech. Zatem uśmiechaj się i utrzymuj kontakt wzrokowy, okaż pracodawcy zainteresowanie, dopytuj jeśli masz wątpliwości, ale nigdy nie dominuj nad rozmówcą. Pamiętaj: najpierw słuchaj, potem odpowiadaj, ta prosta reguła nada porządek rozmowie.

Dokonaj analizy swoich mocnych i słabych stron. Świadomość własnych zasobów pomoże Ci zmierzyć się z każdym wyzwaniem ze strony pracodawcy. Nie mów o swoich wadach, podkreślaj tylko obszary
w których się doskonalisz. Nie mów o życiu prywatnym, staraj się budować wizerunek osoby skupionej na życiu zawodowym i gotowej do podjęcia pracy.

                Dobre przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej jest kluczem do sukcesu. Pomoże Ci uniknąć błędów i niekomfortowych sytuacji, w których nie będziesz wiedział co odpowiedzieć. Osoby przygotowane do procesu rekrutacji lepiej radzą sobie ze stresem, precyzyjniej przekazują informacje o sobie budując wizerunek odpowiedzialnych i pewnych siebie profesjonalistów.

Galeria wpisu

sala szkolenie ludzie przy komputerach Powiększ zdjęcie:

Ostatnie wpisy

Projekt pilotażowy pn. „Innowacyjność – rozwój – kompetencje/ Punkt doradztwa dla młodzieży” realizowany przez Powiatowy Urząd Pracy w Lesznie ze środków rezerwy Funduszu Pracy w ramach naboru na realizację projektów pilotażowych pn. „Czas na młodych – punkty doradztwa dla młodzieży.”

Wartość dofinansowania 1 171 182 zł
Całkowita wartość 1 171 182 zł

Regulamin dotyczący realizacji projektu pilotażowego znajduje się TUTAJ

Zobacz dokument informacyjny Ikona Strzałki Hiperłącza